Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/lmitko/dd-gorzyczki.pl/public_html/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 89

Za nami szkolenia warsztatowe dla rodzin zastępczych i ich podopiecznych

Od połowy czerwca do początku lipca trwały szkolenia warsztatowe dla rodzin zastępczych i ich wychowanków w powiecie wodzisławskim w ramach projektu "Przystań piecza". Druga tura szkoleń już pod koniec lata.

Celem szkoleń było wzmocnienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych oraz wsparcie rodzin zastępczych funkcjonujących w naszym powiecie oraz dostarczenie młodym ludziom wiedzy, jak dobrze przygotować się do startu w dorosłe życie.

Szkolenia miały formułę warsztatową, po to, by nie opierały się jedynie na „suchej” teorii, ale też aby dawały okazję do omówienia konkretnych przypadków i problemów. Prowadził jest psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim stażem i bogatym doświadczeniem zawodowym Paweł Pienkiewicz.

Młodzież miała okazję, by dowiedzieć się m.in. jak się czubić i nie znielubić, czyli o sposobach radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych, budowaniu szacunku wobec inności i różnorodności ludzi, a także jak ogarniać siebie i swoje emocje w okresie dorastania. Młodzi ludzie nabyli też wiedzę, jak partnersko dzielić się swoimi obowiązkami w życiu rodzinnym.

Z kolei rodzice zastępczy dyskutowali o specyfice zaburzeń w rozwoju dzieci w okresie dorastania, czyli co każdy rodzic zastępczy powinien wiedzieć o swoim nastolatku, jak również trenowali różne metody pracy z dziećmi w oparciu o komunikację i więź – również w sytuacjach trudnych, których w życiu rodzinnym niestety często nie brakuje.

Szkolenia odbywały się w Oazie Aktywności w Wodzisławiu Śląskim i były współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Kolejna tura szkoleń – tym razem już tylko dla rodzin zastępczych – pod koniec tegorocznego lata.

Sekretariat

czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 15:00

ul. Wiejska 8, 44-350 Gorzyczki

caopow@dd-gorzyczki.pl

32 4511151

Sponsorzy

Copyright © 2024 Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gorzyczkach.